Czy narożnik z funkcją spania nadaje się do małego mieszkania?

Czy narożnik z funkcją spania nadaje się do małego mieszkania?

Właściciele mniejszych mieszkań bardzo często mają problem z odpowiednim doborem mebli tapicerowanych do swojego salonu. Biorąc pod uwagę metraż musimy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, nie powodując za razem poczucia przytłoczenia. Z pomocą przychodzi narożnik z funkcją spania, który wbrew pozorom idealnie wpasowuje się w małe metraże.

O narożnikach z funkcją spania

Tego typu meble zazwyczaj kojarzą się z większymi przestrzeniami. Przykładowe projekty mieszkań z wykorzystaniem narożników z funkcją spania znajdziemy na stronie https://www.decors.pl/. Jednak narożnik z funkcją spania możemy kupić także w mniejszych rozmiarach, a nawet dopasować według własnych preferencji. Do małego pokoju dziennego raczej nie zmieścimy wielkiego gabarytu narożnika w kształcie podkowy, ale za to narożnik z funkcją spania w kształcie litery L, na pewno będziemy mogli ustawić pod ścianą. Jest to bardzo przydatny mebel zwłaszcza jeżeli salon pełni równocześnie funkcję sypialni i nie możemy sobie pozwolić na wydzielenie osobnego pomieszczenia do spania. Dzięki swojej praktyczności, narożnik z funkcją spania zapewni komfort snu nawet dla dwóch osób, a po złożeniu będzie stylowo pasował do wnętrza salonu.

Chcąc sprawić aby nasz wypoczynek nie stwarzał pozoru masywności, wybierajmy narożnik z funkcją spania na wysokich i smukłych nogach i o prostych kształtach. W ten sposób nadamy mu pozornej lekkości. Dodatkowym atutem jaki posiada narożnik z funkcją spania jest praktyczny pojemnik na pościel, w którym możemy przechowywać nie tylko kołdry, ale również dodatkowe koce i sezonowe tekstylia. Meble w małym mieszkaniu muszą być nie tylko modne ale przede wszystkim wielofunkcyjne i jak najbardziej praktyczne, dlatego narożnik z funkcją spania jak najbardziej nadaje się do małego wnętrza.