Jaki mop obrotowy wybrać?

Jaki mop obrotowy wybrać?

Dbałość o czystość w domu to podstawa funkcjonowania człowieka, gdyż każdy lubi otaczać się czystymi, przyjemnymi pomieszczeniami. Dlatego niebywale ważnym zadaniem jest dbanie o nieskazitelność podłóg w domu. Czynność ta powinna być łatwa, uspokajać i nie zajmować zbyt wiele cennego czasu, nie może być zatem żmudna i postrzegana jako ciężki obowiązek. Dlatego powinno się wybrać mop niewymagający dużego nakładu wysiłku.

Mopy obrotowe, czyli skutecznie i wygodnie

Mopy obrotowe to najczęściej kupowane rodzaje mopa. Nazywane są także rotacyjnymi, gdyż są w zestawie z wiadrem, które po naciśnięciu pedału lub dociśnięciu mopa, pomaga odsączyć obrotową głowicę z nadmiaru wody. Dzięki temu unikniesz zalania podłogi, a jednocześnie będziesz mieć pewność, że mop nie pozostawi smug. Mopy obrotowe mają więcej zalet aniżeli tradycyjne modele sznurkowe oraz płaskie. Warto kupić mop rotacyjny, gdyż nie trzeba ręcznie wyżymać materiału, ani ściągać go w celu zamoczenia w wodzie z płynem do podłóg. Ponadto myjąca podstawa wykonana jest z mikrofibry, dzięki czemu mopy szybko pochłaniają wilgoć, nie wydzielając przy tym nieprzyjemnego zapachu. Jeżeli szukasz mopa tego typu, zastanów się nad wariantem firmy Leifheit, który prócz wcześniej wymienionych zalet, posiada także wymienne końcówki.

Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze mopa obrotowego?

Istnieje wiele modeli mopów obrotowych, dlatego, zanim dokonasz zakupu, zastanów się nad pewnymi istotnymi aspektami, nawet jeśli z pozoru wydają ci się błahe. Jednym z najważniejszych zagadnień, które musisz przemyśleć, jest wymiar powierzchni do mycia. Mopy obrotowe dobrze czyszczą wszelkie rodzaje podłóg, a ze względu na regulowany uchwyt, swe rozmiary i materiał, mogą bez większego trudu dostać się nawet do trudno dostępnych kątów. Nie wszystkie jednak nadają się do mycia dużych przestrzeni. Zastanów się także nad głowicą, trójkątną, okrągłą lub płaską. Już po zakupie musisz dostosować długość kija do swego wzrostu, aby wygodnie i sprawnie go używać bez nadwyrężenia pleców. Niektóre modele mają teleskopową rączkę i kij, które można dowolnie ustawiać. Podsumowując, najlepszy mop obrotowy, to taki, który posiada końcówkę z materiału chłonnego, dzięki czemu nie pozostawia smug. W sklepie można znaleźć nakładki z syntetycznych materiałów, lecz lepiej z nich zrezygnować, bo szybko się niszczą i brudzą. Godnym polecenia jest materiał z mikrofibry oraz bawełna, które mogą posiadać dodatkowe frędzle. Zdecyduj się na zestaw: jest najkorzystniejszy. Wybierz tak, by do zestawu było dołączone wiadro, umożliwiające odpowiednie odciśnięcie zamoczonej w wodzie końcówki. Istnieją też nakładki, które nie potrzebują zamoczenia, aby myć, ponieważ wystarczy płyn.

Mop obrotowy: zalety

Jeśli nadal się zastanawiasz, czy mop rotacyjny to dobry wybór, zapoznaj się z wymienionymi poniżej zaletami:

 • odpowiedni do podłóg wszelkiego typu oraz schodków,
 • precyzyjny i dokładny na tyle, że nie trzeba używać dużej ilości detergentów (dodatkowa zaleta – oszczędność),
 • dostępne są wymienialne podstawy,
 • pokona nawet najgorsze zabrudzenia,
 • jego ruchy obrotowe dokładniej myją,
 • materiał można prać,
 • mop nie wydziela brzydkiego zapachu,
 • często sprzedawany w zestawie ze specjalnym wiadrem, które odprowadza nadmiar wody bez użycia rąk,
 • materiał prędko schnie,
 • nie trzeba odpinać żadnych elementów, aby go zamoczyć,
 • jest wygodny oraz wytrzymały.