Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? — 4 naturalne sposoby

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? — 4 naturalne sposoby

Czyszczenie kabiny prysznicowej z kamienia nie należy do łatwych i przyjemnych czynności. Często, pomimo usilnych starań, nie udaje się nam usunąć wszystkich zabrudzeń. Podpowiadamy, jak prosto i skutecznie się ich pozbyć.  

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? —  potrzebne narzędzia

Zastanawiając się, jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej, musimy wziąć pod uwagę, po jakie narzędzia i środki sięgnąć. Te pierwsze muszą być gładkie, aby ich użycie nie doprowadziło do zarysowania szklanej powierzchni kabiny prysznicowej.

Najlepiej, jeśli sięgniemy po:

  • ściereczki wykonane z mikrofibry;
  • gąbki w zestawie, które służą do czyszczenia różnych powierzchni;
  • specjalne mopy z mikrofibry przeznaczone do mycia kabin, brodzików i płytek;
  • ściągaczki do czyszczenia szyb;
  • myjki elektryczne przeznaczone do usuwania brudu z szyb, kabin prysznicowych i płytek w łazience.

Ważne jest też użycie odpowiednich środków czyszczących. Mogą to być chemiczne detergenty, ale my polecamy naturalne sposoby.

Czym usunąć kamień z kabiny prysznicowej? — naturalne sposoby

Aby rozwikłać zagadkę, czym usunąć kamień z kabiny prysznicowej, warto odwiedzić kuchnię. To tam znajdziemy produkty potrzebne do stworzenia naturalnych i skutecznych preparatów do wyczyszczenia naszego prysznica.

Do sprawdzonych sposobów należy:

  • roztwór octu z wodą w proporcji 1:1 – po połączeniu składników umieszczamy płyn w spryskiwaczu,  nanosimy go na szybę i czekamy 10 minut. Po upływie czasu zetrzyj miksturę do sucha;
  •  mieszanka wody z kwaskiem cytrynowym – na szklankę wody potrzebujemy 2 łyżeczki kwasku cytrynowego. Przygotowany płyn przelewamy do spryskiwacza i myjemy nim kabinę. Nie używamy go do marmurowych powierzchni;
  •  roztwór białego wina z wodą w stosunku 1:1 – po spryskaniu szyb, odczekujemy kilka minut i ścieramy roztwór;
  • mieszanka wody utlenionej z sodą oczyszczoną – zmieszane składniki wetrzyj w zabrudzone miejsce, poczekaj 10 minut i usuń brud wodą. Ten sposób jest skuteczny przede wszystkim w przypadku grzybów i pleśni.

Wszystkie mikstury wykonasz w kilka chwil i z łatwo dostępnych składników.

Jak skutecznie usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze metody na to, jak skutecznie usunąć kamień z kabiny prysznicowej, okażą się pomocne. A jeśli nie chcesz mieć problemów z ciągle pojawiającym się kamieniem, pamiętaj, aby po każdej kąpieli spłukiwać ślady po użytych kosmetykach oraz regularnie przecierać kabinę ściereczką z mikrofibry. Warto też co mycie ściągać nadmiar wody z kabin za pomocą ściągaczki.

1 thoughts on “Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? — 4 naturalne sposoby

  1. Niezawodne sposoby! Moją ulubioną i najskuteczniejszą metodą jest roztwór octu z wodą

Comments are closed.