Łazienka w stylu glamour

Łazienka w stylu glamour

Z biegiem czasu Twoja łazienka z prostego pomieszczenia staje się ważnym pomieszczeniem. I to nie z powodu wszystkich mydeł i szamponów, których tam używasz — to małe pomieszczenie jest Twoim sanktuarium. Czy Ci się to podoba, czy nie, masz indywidualne poczucie stylu, a Twoja łazienka jest jego odzwierciedleniem. Ponieważ jest to miejsce, z którego często korzystasz, powinna wyglądać prosto i wygodnie, bez zbędnego zamieszania. Może też wyglądać efektownie, ale bez pretensjonalności. Nadszedł czas, aby przejąć kontrolę i sprawić, by łazienka w najlepszy możliwy sposób odzwierciedlała Twój osobisty styl. 

Dodaj nieoczekiwane elementy do swojej przestrzeni

Twoja łazienka jest jednym z częściej używanych pomieszczeń w domu, więc spraw, by była równie ważna jak pozostałe, dodając do niej kilka nieoczekiwanych elementów. Możesz zmienić paletę kolorów lub odświeżyć ją za pomocą nowego koloru. Możesz też dodać kilka zabawnych akcesoriów, które niekoniecznie służą do kąpieli, na przykład ładną miskę lub stojak na kwiaty. Możesz także wykorzystać swoją łazienkę jako miejsce na obrazy lub zdjęcia. Nie musisz bać się dodawać więcej kolorów lub zmieniać nieco styl wystroju — to świetny sposób na zachowanie świeżości i sprawienie, że łazienka stanie się przytulna.

Użyj pastelowych odcieni

Pastele są najpopularniejszym kolorem tego roku i nie są tylko modnym trendem, ale także świetnym pomysłem na dekorację łazienki. Odcienie pastelowe to idealny sposób na udekorowanie łazienki. Te kolory są jednocześnie świeże i kojące, dzięki czemu łazienka wygląda lekko i świeżo. Pastelowe kolory dobrze współgrają z niemal każdym stylem wystroju, jaki chcesz zastosować. Wybieraj spośród miękkich, neutralnych odcieni, takich jak beż i biel, lub odważniejszych, bardziej kolorowych, takich jak niebieski, zielony lub różowy. Możesz także wykazać się kreatywnością i mieszać i dopasowywać wystrój do własnego stylu.

Wykorzystaj wannę jako element akcentujący

Wanna jest doskonałym miejscem do wykorzystania jako element akcentujący. Jeśli masz większą łazienkę, zainwestuj w dużą wannę, z miejscem na postawienie świec, czy nawet kwiatów. 

Nie bój się łączyć faktur i kolorów

Tekstury to świetny sposób na dodanie głębi wystrojowi. Nie musisz jednak koniecznie trzymać się jednej faktury — mieszaj je i dopasowuj, aby stworzyć bardziej interesujący wystrój. Jeśli masz na podłodze płytki, użyj dywanu o innej fakturze. Możesz także użyć malowanego lub zniszczonego drewna jako akcentu, który przełamie wzór płytek. Nie bój się też mieszać i łączyć kolorów. Możesz dodać akcent kolorystyczny, stosując tapetę ścienną, poduszki lub przedmioty dekoracyjne. Możesz także użyć różnych odcieni tego samego koloru, aby dodać głębi.

Nie zapomnij o podłodze

Podłoga w łazience jest tak samo ważna jak ściany i sufit. Podłoga powinna mieć neutralny kolor, aby stworzyć spójny wygląd ze ścianami, sufitem i innymi elementami wyposażenia pomieszczenia. Możesz również dodać kolor do swoich płytek za pomocą tapety ściennej, poduszek lub przedmiotów dekoracyjnych. Czysta i dobrze utrzymana podłoga jest niezbędna w każdej łazience. Utrzymuj podłogę czystą i suchą oraz często ją odkurzaj, aby zapobiec gromadzeniu się brudu i kurzu. Nie używaj silnych środków chemicznych, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię. Najlepszy jest miękki środek czyszczący o niskim pH. Możesz też dodać kolorowy akcent do podłogi, kładąc obok wanny wzorzysty dywanik.